GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Tarihi konaklara 13 milyon liralık kaynak ayrıldı

07 Ocak 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

31ml05x5001Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 2013 yılında tarihi mekanların restorasyonu için 13 milyon TL’lik kaynak bulunduğunu belirterek, bu kaynağı belediye başkanları ile paylaşmaya hazır olduğunu bildirdi.
Mersin İl Koordinasyon Kurulu, 2013 yılının ilk toplantısını Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.
Mersin il genelindeki tarihi mekanların restorasyonu için bu yıl ciddi kaynak dağıtacaklarını vurgulayan Güzeloğlu, Valilikçe hayata geçirilen ‘Tarihe Gülümseyen Mersin’ projesi kapsamında, tarihi mekanların yeniden düzenlenerek kullanıma konu edilmesi noktasında projeler beklediğini söyledi.
2013 yılında restorasyon çalışmaları için 13 milyon TL’lik kaynak olduğunu bildiren Güzeloğlu, toplantıya katılan belediye başkanlarına seslenerek, “Bu kaynağı yerel yönetimlerle paylaşmaya hazırım. İlçelerdeki tarihi mekanları tekrar ayağa kaldırmak için gerekeni yapın. Bu yıl ciddi kaynaklar dağıtacağız. Pastadan pay almak isteyen belediye başkanlarına kolay gelsin. Gereken kaynağı Valilik bünyesindeki Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu?ndan (KUDEB) tahsis edeceğiz” dedi.31ml05x5002

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar