Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Trafikte yeni dönem

11 Aralık 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Karayolları Trafik Yönetmeliği kapsamında 1 Ocak 2013′te yürürlüğe girecek uygulama ile Anamur’da “trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleme yetkisi” alacak 73 polise eğitim verildi.
Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Kerim Anıt, Belediye meclisi salonundaki eğitimde yaptığı sunumda, Türkiye’de her yıl trafik kazalarında 10 bin kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.
Trafik kazalarının, yol açtığı kayıplar ile bütün dünya ülkelerinin mücadele ettiği en önemli sorunlardan biri olduğunu vurgulayan Anıt, “Bilimsel araştırmalar, trafik kurallarına uyan kişilerin diğer yasalara da uyma oranının yüksek olduğunu göstermektedir. Trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazanmış bir toplumda, asayiş ve diğer suçlarda da azalma meydana geleceği düşünülmektedir” dedi.
1 Ocak 2013 tarihi itibariyle sürücülerin trafik kurallarına uymalarının sağlanması, uymayanlara ise cezai müeyyide uygulanması amacıyla trafik ekiplerinin dışında görev yapan önleyici hizmetler, asayiş ve polis merkezi ekiplerine de tespit tutanağı düzenleme yetkisi verileceğini ifade eden Anıt, şunları söyledi:
?Yetkilendirilecek personel bugünkü eğitimden sonra tespit tutanağı düzenleme yetkisine sahip olacak ve yılbaşından itibaren trafik kural ihlali ile karşılaştığında araç durdurmadan plakasına göre tespit tutanağı düzenleyebilecek. Düzenlenen ihbar tutanakları Trafik İdari para cezasına dönüştürülerek araçların tescil adresine posta yoluyla gönderilecek. Tespit tutanağı düzenlemeye yetkili personelimiz öncelikli olarak trafik kazalarına neden olan ve sıklıkla ihlal edilen trafik kuralları hakkında tespit tutanağı düzenleyeceklerdir.”
Anıt, daha sonra eğitime katılan polislere, tespit tutanağı düzenlenecek ihlaller, tutanak düzenleme esasları ve sürücülerle iletişim konularında eğitim verdi.
Eğitime, trafik tescil ve denetleme büro amirliği yetkilileri ve trafik polisleri ile tutanak düzenleme yetkisi alacak toplam 78 polisler katıldı.34typ67kx4yml001334typ67kx4yml001134typ67kx4yml0012

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin