Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bayrağı genç öğretmenler devraldı

24 Kasım 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, halk oyunları gösterisinin ardından Kültür Merkezi’nde sürdü.
Genç öğretmenler adına konuşma yapan Çarıklar Efeler İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Cansu Asarkaya, eğitimin artık durağan bir süreç olmaktan çıkıp sürekli sorgulanması gereken dinamik bir süreç haline geldiğini belirterek, “Öğrenciye devamlı bilgi yüklemesi yapılan klasik eğitim anlayışı yerini öğrenmenin öğretildiği bir anlayışa bırakmıştır” dedi.
Asarkaya, öğretmenliğe aday olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, “Bir milletin geleceğini değiştirmeye de aday olduğumuzun bilincindeyiz” diye konuştu.  Emekli öğretmenler adına konuşma yapan Mustafa Selbes ise genç öğretmenlere tavsiyelerde bulundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kocaman da öğretmenlerin gelişmeleri takip ederek sürekli kendilerini yenilemeleri gerektiğini ifade ederek, bu doğrultuda müdürlük olarak Anamur’daki 4 lisede akıllı tahta uygulamasına geçtiklerini önümüzdeki dönemde bu uygulamanın yaygınlaşacağını kaydetti.
Konuşmaların ardından adaylığı kalkmış öğretmenler Ozan Baloğlu, Murat Çobanlı, Canan Asarkaya, Ramazan Macar, Mahmut Çevik, Ayşe Nur Şen ve Seyhan Çevik yemin etti.
Programda, Şehit İbrahim Armut Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan müzik grubu Neşet Ertaş türkülerinden oluşan bir dinleti sundu. Başarılı sunum dinleyenleri mest etti ve alkış aldı.
Emekli olan 7 öğretmenden Mustafa Selbes, Emine Nesrin Kadiroğlu, Ahmet Tufan’a ile Kerim Tuna adına Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Hacı Yakup Arslan’a, Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, Garnizon Komutanı Hv. Alb, Ekrem Kesikbaş ve Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş tarafından plaket verilen programın bitiminde Öğretmenevi tarafından yemek ikramı yapıldı.34t8km4ml0006

34t8km4ml001134t8km4ml001034t8km4ml000934t8km4ml001234t8km4ml001334t8km4ml001434t8km4ml000834t8km4ml0007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..