GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Türe, dershanelerin kapatılmasına karşı çıktı

23 Kasım 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

34t8lf4ml0009Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, hükümetin dershaneleri kapatmaya yönelik çalışmasını gerçekçi bulmadığını belirterek, dershanelerin misyonunu tamamlaması için çağdaş eğitimin en üst seviyeye çıkması gerektiğini bildirdi.
Türe, yaptığı yazılı açıklamada, dershanelerin özel kurumlar olduğunu ve devlet tarafından kapatılmasının hukuka uygun olmayacağını belirterek, şunları kaydetti:
?Hükümetin dershanelerin kapatılmasına yönelik çalışmasını gerçekçi bulmuyorum. Dershanelerin misyonunu tamamlaması için ülke çapında çağdaş eğitim en üst noktaya gelmelidir ki ihtiyaç olmaktan çıksın?
Eğitim kalitesini arttıran dershanelerin kapatılmasının ileride telafisi mümkün olmayacak problemlere yol açabileceğine dikkat çeken Türe, şöyle devam etti:
?Esnaf, işçi, memur, çiftçi çocukları geleceğin Türkiye?sinde vali, kaymakam, hakim, mimar, mühendis olabilme konusunda geride kalacaklardır. Alt gelir guruplarının, üst gelir gurubuna dahil olmaları ortadan kalkacak ve toplumsal gerilimin önü açılmış olacaktır. Devletimiz, dershanelerin kapatılması yerine yoksul aile çocuklarına destek verilerek fırsat eşitliğine katkı sağlamalıdır.?
Türe, dershanelerin kapatılmasıyla sektörde çalışanların işsiz kalacağını ve kayıt dışı özel ders piyasası oluşacağını belirttiği açıklamasını şöyle bitirdi:
?Dershaneler kapatılınca on binlerce özel eğitim personeli işsiz kalacak, diplomalı işsizler ordusu artacak, kayıt dışı özel ders piyasası patlayacaktır. Dar gelirli aileler, çocuklarının eğitim seviyesini yükseltemeyeceklerdir. Çocuklarımızın güvenli, aydınlık ve çağdaş bir geleceği yakalayabilmesi için, dershaneler büyük bir misyon üstlenmektedir. Eğitimin politikanın elinde değil, politikanın eğitimin elinde olması gerekir.?

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin