GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

2B başvuruları için son 5 gün

16 Ekim 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur İlçe Mal Müdürü İlhami Avcıoğlu, kamuoyunda ?2/B Yasası? olarak bilinen 6292 sayılı yasaya müracaatların 30 Ekim?de sona ereceğini ve ek süre verilmeyeceğini bildirdi.
Avcıoğlu, Kayamakamlık toplantı salonunda muhtarlarla yaptığı toplantıda Anamur genelinde 8 bin 92 taşınmaz bulunduğunu belirterek, bunların yüzde 50?lisi için kullanıcılar tarafından başvuru yapıldığını söyledi.
Boğuntu, Demirören, Sugözü, Sarıağaç, Çukurabanoz, Kızılaliler başta olmak üzere bazı köylerden başvuru sayısının azlığına dikkat çeken Avcıoğlu, sürenin azaldığını hatırlatarak muhtarlardan köylülere konuyla ilgili duyurular yapmalarını istedi.
Yasa uyarınca başvuruda bulunulan taşınmazların her biri için 1000 lira ön ücret alındığını ifade eden Avcıoğlu, ödeme seçenekleri ile ilgili şu bilgileri verdi:
?Başvuruların tamamlanmasının ardından taşınmazın fiyatı belirlenecek. Peşin ödemelerde taşınmazın fiyatının yüzde 55?i ödenecek. Örneğin 10 bin lira fiyat belirlenen bir taşınmaz peşin olarak 5 bin 500 liraya alınabilecek. Taksitli alımlarda ise yüzde 70?i ödenecek. Başvuru yaparken yatırılan 1000 lira ödeme tutarından düşülecek.?
Başvuru süresinin 30 Ekim?de dolacağını ve ek süre verilmeyeceğini hatırlatan Avcıoğlu, ?Kurban Bayramı tatilini çıkardığımızda 5 iş günü süre var. Vatandaşlarımızın bu süreyi iyi değerlendirmesini ve başvurularını bir an önce yapmalarını tavsiye ediyoruz? dedi.
Başvuru yapanların taşınmazı almaktan vazgeçmesi halinde yatırdığı 1000 lirayı geri alabileceğini belirten Avcıoğlu, ?Hiç başvuru yapılmayan taşınmazlar için 30 Ekim?den sonra hak iddia edilecemeyecek. Daha sonra ihale ilanı ile satışa çıkarılarak satılacak? diye konuştu. fhfhefvbk7ef003
fhfhefvbk7ef004

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar