GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Hükümet açılış, vatandaş can derdinde

12 Ekim 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

KKTC Su Temin Projesi kapsamında Türkiye ve KKTC?de yapımına başlanacak kara yapılarının temeli yarın düzenlenecek törenle atılacak.
Ören beldesinde saat 14:00?da başlayacak törene, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı İrsen Küçük, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve DSİ yetkilileri katılacak.
Törende, Türkiye tarafı kara yapılarını oluşturan baraj seti ve Ören beldesine kadar olan boru hattı inşaatı ile deniz geçişi isale hattı ve KKTC kara yapıları hattının temeli atılacak.
PREFABRİKLERİ SU BASTI
Yarınki tören için Anamur?da yoğun hazırlıklar yapılırken, Alaköprü Barajı?ndaki set yapımı için evlerinden tahliye edilen köylülerin Akine Köyü içerisinde yaşadığı prefabrik evleri su bastı.
Yoğun yağmurda 15 ailenin yaşadığı prefabrik evleri temel ile yapının birleştiği yerlerden giren su bastı.
Köylülerden Emir Han ve eşi Şerife Han, akşam saatlerindeki yoğun yağmurda bir anda eve su girmeye başladığını belirterek, ?Yerdeki halı ve benzeri eşyalarımız ıslandı. Eve giren suyu tahliye edebilmek için sabaha kadar ayakta kaldık? dediler.
Prefabriklerde eşi ve çocuklarıyla yaşayan Tufan Uymaz da aynı sorunu önceki yağmurda da yaşadıklarını belirterek, ?Prefabrikleri yapan firmadan gelen ekip evlerin temelle birleştiği yerlere slikon sıkarak tamirat yaptı. Ancak hiçbir faydası olmadı. Evimiz yine su içinde kaldı. Çocuğum gece uyuyamadığı için okuluna gidemedi? diye konuştu.
Bütün evlerde aynı sorunun yaşandığını belirten köylüler, evlerin yanı sıra ahırları da su bastığını, tuvalet kuyusunun da zarar gördüğünü söylediler.
Sorunlarını firma yetkililerine ve Kaymakamlığa bildirdiklerini ifade eden köylüler, ?Firmadan geçici değil kalıcı bir çözüm üretmesini bekliyoruz. Yetkililerden de yardım istiyoruz? diye konuştular.
ÇİLEK BAHÇELERİ ÇAMUR ALTINDA KALDI
Akine köyünde çilek üretimi yapan Mustafa Gülmez, baraj inşaatı kapsamında çilek bahçesinin üst kısmında yapılan çalışmada ortaya çıkan toprağın yoğun yağmurla akarak bahçesini kapladığını öne sürdü.
Gülmez, bahçesinin yanında akan dere üzerindeki toprak yığınının yağmurla tarlasına akarak çileklerini üzerini kapattığını belirterek, ?2 dönümlük çilek bahçemin yarısı toprak altında kaldı. 4-5 bin liralık masrafım ve bir aydır çektiğim emek boşa gitti? dedi.
Bahçesinin kamulaştırıldığını ancak mahkemenin belirlediği fiyata DSİ?nin itiraz ettiğini belirten Gülmez, ?Yasal olarak hala bana ait olan bahçemin zararırın karşılanması için yasal yollara başvuracağım? diye konuştu.54yz2almf4009 
54yz2almf400554yz2almf400254yz2almf401054yz2almf400154yz2almf401154yz2almf401254yz2almf401354yz2almf400354yz2almf400454yz2almf400654yz2almf400754yz2almf4008

Yapılan Yorumlar:2 Adet

 1. mehmet yalçın Yorumu:

  yerel gaztenin birinde de rüzgar yüzünden oluşan hasar nedeniyle haber olmuştu bu evler… o zaman yorumlarda bu insanların evlerinde yok yok .. ne kadar para aldılar gibi yorum yapan gerzekler şimdi gidinde görün insanların halini.

 2. YILDIRAY Yorumu:

  yazıklar olsun bu kesin erdoğanın işidir

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
 • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
 • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
 • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
 • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
 • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
 • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
 • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
 • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
 • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin