EĞİTİM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

2012-2013 eğitim öğretim yılı başladı

17 Eylül 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.
Atatürk Anatı?na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Anamur Ortaokulu?nda sürdü.
Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından ortaokul öğrencileri okula yeni başlayan ana sınıfı öğrencilerine çiçek verdi.
Okul Müdürü Mustafa Kayabaşı , 1978 yılında Temel Eğitim Okulu adıyla kurulan okulun 1982-83 eğitim öğretim yılında Anamur İlköğretim Okulu, bu yıl da 4+4+4 eğitim sisteminin uygulamaya konulmasıyla Anamur Ortaokulu adını aldığını söyledi.
Kayabaşı, eğitim öğretime hazırlık olarak okulun çatısının kiremitlerinin değiştirildiğini belirterek, spor salonunun ahşap döşemesinin değiştirilmesi gerektiğini ve bu konuda yetkililerden destek beklediklerini kaydetti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kocaman da teknolojinin hızla ilerlediğini belirterek, öğrencileri televizyon ve internet kullanımı konusunda uyardı.
Kocaman, ihtiyaç dışında internet kullanımı ve televizyona bağımlılığın eğitim öğretimi olumsuz etkileyeceğini ifade ederek, öğrencileri ve aileleri bu konuda dikkatli olmaları için uyardı.
Öğretmenlere de seslenen Kocaman, ?Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, vatanına ve milletine bağlı, çalışkan fertler olarak yetiştirme sorumluluğumuz var. Özellikle hizmet içi eğitimlere katılıp kendinizi yenileyerek ve geliştirerek bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum? dedi.
Kocaman, ailelerin de eğitim sürecinde eğitimcilere destek olması gerektiğini kaydetti.
Halk oyunları gösterisiyle tören sona erdi.
Törene, Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi Mustafa Umut Uysal, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.rlliglhg34009

rlliglhg34010rlliglhg34011rlliglhg34012rlliglhg34013rlliglhg34014rlliglhg34015rlliglhg34016rlliglhg34017rlliglhg34018rlliglhg34019

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar