GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ramazan Bayramı tedbirleri açıklandı

16 Ağustos 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

rlsisfg551004Mersin Valiliği, kaymakamlıklara gönderdiği yazıda, Ramazan Bayramı?nda oluşabilecek sorunlara karşı alınacak tedbirleri bildirdi.
Yazıya göre, Ramazan Bayramı dolayısıyla yollarda trafik yoğunluğu artacağından Jandarma ve emniyet müdürlükleri tarafından en üst düzeyde tedbirler alınacak. Yolcuların bayram dolayısıyla herhangi bir şekilde rahatsız edilmemeleri bakımından otogar, istasyon, liman ve şehir içi otobüs duraklarında gerekli güvenlik önlemleri alınarak daha dikkatli ve titiz davranılacak, gerekli yerlerde nöbetçi personel bulundurulacak.
Halkın alışveriş yaptığı yerlerde, gerekli güvenlik önlemleri alınırken, diğer yandan suni mal darlığı yaratılmaması için belediyelerce gerekli tedbirler alınacak. Ekmek darlığı çekilmemesi için belediyelerce gerekli önlemler alınacak. Satılan şeker, çikolata gibi gıda maddelerinin gerekli denetimleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, ilçe kaymakamlıkları ve belediyelerce yapılacak. Yangınlara karşı itfaiye müdürlüğünce gerekli tedbirler alınacak. Bayramdan önceki günlerde bankalarda, PTT şubelerinde ve büyük mağazalarda yığılma olacağından, bu gibi yerlerde güvenlik önlemleri arttırılacak ve buralarda bayramdan önceki günler ile bayram süresince devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacak. Hastane ve sağlık kuruluşlarında bayram süresince halkın sağlıkla ilgili sorunlarının çözümlenmesi için mutlaka nöbetçi personel iş başında ve göreve hazır bulundurulacak. Elektrik kesilmelerine karşı Toroslar EDAŞ Müdürlüğü tarafından yeteri kadar ekip göreve hazır bulundurulacak. Telefon arızalarına karşı İl Telekom Müdürlüğü arıza ekipleri hazır bulundurulacak. Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecek.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Aziz Saydam: Hayırlı olsun, inşallah partimizi en iyi şekilde temsil edip...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın