GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Lise öğrencileri sergi açtı

20 Temmuz 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

rlmduxzs013rlmduxzs007Anamur Anadolu Lisesi?nin yürüttüğü “Boyamız Deniz Fırçamız Kum Projesi? kapsamında Mine Sanat Merkezi?nde 5 farklı ilden Anamur?a gelen öğrencilerin çalışmalarından oluşan resim ve fotoğraf sergisi açıldı.
Sergide bir sunum gerçekleştirerek projenin fikir sahibi Kevser Rıdvanoğlu, projenin doğuşunu ve yapılan çalışmaları anlatarak, ?Bu projeyi arkadaşlarımızla bir araya gelmek ve onların hayata bakış açılarını değiştirmek için gerçekleştirdik” dedi.
Projede yer alan öğrenciler ise, “İlk başta aklımızda soru işaretleri vardı ama geldik gördük ki Anamur güzel ve huzurun olduğu bir yer. Bu vesile ile değişik arkadaşlarla bir araya geldik, kaynaştık. Daha başka projelerde tekrar buluşmak istiyoruz” dediler.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Çıkıt ve merkez yöneticisi Mine Kaplan da öğrencileri kutlayarak başarılarının devamını diledi.
Konuşmaların ardından, Anamur Anadolu Lisesi, (Çorum) Osmancık Milli Eğitim Müdürlüğü, (Hatay) Dörtyol Lisesi, (Ankara) Beypazarı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, (Çorum) Kargı Akasya Çevre ve Eğitim Derneği ve (Şanlıurfa) İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik ekibin 4 gün boyunca çektikleri fotoğraf ve yaptıkları tablolardan oluşan sergi gezildi.
Nurşah İlseven ve Büşra Saydam?ın müzik dinletisi sunduğu açılışa, Belediye Başkan Vekili Ali Ayhan, Tekalan Koleji Müdürü Mustafa Eğilmez, Okul Müdürü Selahattin Uzan, Müdür Yardımcıları Halil Çimen ve Hasan Tufan ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.rlmduxzs005
rlmduxzs006

rlmduxzs010rlmduxzs011rlmduxzs012

rlmduxzs014

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar