GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

1990 ve öncesi araçlar hurdaya ayrılırsa MTV borcu silinecek

12 Temmuz 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

rllhgpzvj001Mersin Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, model yılı 1990 veya daha eski motorlu taşıtı bulunan mükelleflerin araçlarını hurdaya ayırmaları durumunda, araca ilişkin motorlu taşıtlar vergisi, gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi cezaları ile tescil plakasına kesilen idari para cezalarının silineceğini bildirdi.
Aksoy, yaptığı yazılı açıklama ile model yılı 1990 veya daha eski motorlu taşıtı bulunan ve motorlu taşıtlar vergisinden borcu olan mükellefleri hem uyardı hem çağrıda bulundu.
15 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete?de yayınlanarak yürürlüğe giren 6322 Sayılı Kanunla yapılan düzenlemeye göre, model yılı 1990 veya daha eski motorlu taşıtı bulunan mükelleflerin araçlarını hurdaya ayırabileceklerini belirten Aksoy, ?1990 veya daha eski model aracı olanların 31 Aralık 2014 tarihine kadar trafik tescil şubeleri ve vergi dairelerine başvurarak araçlarını hurdaya ayırmaları durumunda; araca ilişkin motorlu taşıtlar vergisi, gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi cezaları ile tescil plakasına kesilen idari para cezaları terkin edilecektir (silinecektir). Motorlu taşıtlarını noter satış senediyle veya kamu kurum ve kuruluşlarından satın alıp ilgili trafik tescil kuruluşunda adlarına kayıt ve tescil ettirmemiş olan gerçek ve tüzel kişiler de 31 Aralık 2014 tarihine kadar kayıt ve tescil işlemlerini tamamlayarak diğer şartları da yerine getirmeleri halinde bu uygulamadan yararlanabilirler? dedi.

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. mehmet Yorumu:

    aracım 1986 model hiç borcu yok ne kadar para verilecek

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar