GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

MOBESE imzaları atıldı

25 Haziran 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

rlyslbcmy002Anamur’a kurulacak MOBESE sisteminin alt yapısını üstlenen Belediye ile İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
İlçe Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu, makamındaki imza töreninde yaptığı açıklamada, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın desteği,  Ticaret ve Sanayi Odası, Polis Sosyal Yardımlaşma Hizmet Geliştirme ve Destekleme Derneği, Anamur Belediyesi ve diğer kurum ve kuruluşların katkısıyla toplanan 400 bin liranın Özel İdare bünyesinde tutulduğunu söyledi.
İl Özel İdare’nin görevlendirdiği mühendislerin uzun ve detaylı bir çalışma ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün belirlediği kriterlere uygun bir proje hazırladığını ifade eden Tuğluoğlu, “600 bin liralık bu projenin alt yapı çalışmalarında kullanılacak 200 bin lirası eksikti. Belediye Başkanı Mehmet Türe ile yaptığımız görüşmeler sonucu bu çalışmaları Anamur Belediyesi üstlendi. Bugünkü imzadan sonra artık projenin başlaması için bir engel kalmadı” dedi.
Proje taslağına göre 12 kameralı bir sistem kuracaklarını belirten Tuğluoğlu, kameraların şehir ve köy giriş çıkışları ile otogardan muzlu kadın heykeli kavşağına kadar olan şehir yolu ve İskele yoluna yerleştirileceğini, ancak uygulama aşamasında değişiklikler olabileceğini söyledi.
Belediye Başkanı Mehmet Türe de üstlendikleri altyapı çalışması kapsamında kabloların yerleştirilmesi için 5 bin metre uzunluğunda kazı yapacaklarını belirterek, “Bu çalışmalar sırasında trafik ve günlük yaşam ister istemez olumsuz etkilenecek. Ama ben Anamur’da yaşayan vatandaşlarımızın projenin önemini dikkate alarak bu olumsuzlukları anlayışla karşılayacaklarına inanıyorum” dedi.
Türe, her geçen gün büyüyen Anamur’da huzur ve güvenliğin sürdürülmesi ve daha da iyileştirilmesi için MOBESE sisteminin şart olduğunu ifade ederek, “En ucuza en iyi proje yapıldı. Emeği geçen herkese Anamur halkı adına teşekkür ederim” diye konuştu.
Türe, projenin başlama ve bitiş tarihi ile ilgili kesin konuşamayacağını ancak, yaz sonu başlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkan Mehmet Türe ve Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu, protokolü imzaladı.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar