EĞİTİM, GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Cengiz Topel okulunun İmam Hatip’e dönüştürülmesine tepki

16 Haziran 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Yıldırım Beyazıt mahallesindeki Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nun İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülmesine öğrenci velileri tepki gösterdi.
Okul girişinde toplanan veliler ve öğrencilere CHP İlçe Başkanı Nevin Özel ve yöneticiler ile Eğitim Sen Anamur Temsilcisi Mustafa Bakır da destek verdi.
Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Saliha Fil, kararın kendilerini derinden yaraladığını belirterek, “Okulumuzun İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülmesini kabul etmiyoruz. Kapatmak yerine geliştirilerek eğitimin sürdürülmesini istiyoruz” dedi.
Büyük mahallelerin bulunduğu bölgede okul olması zorunluluğuna dikkat çeken Fil, şunları söyledi: “Okulumuz çevresinde 400 civarında öğrenci bulunmaktadır. Ancak çoğu öğrenci adres değişiklikleri ile başka okullarda eğitim almaktadır. Okulumuzun öğrenci sayısının düşmesinin sebebi bizler değil, yıllardır yapılan uygulama hatalarıdır. Bunların okula kazandırılması için yetkililerin gerçekçi ve adil davranması gerekmektedir.”
Mevcut velilerin büyük çoğunluğunu Alevilerin oluşturduğunu ifade eden Saliha Fil, “Bu karar bizleri vicdanen rahatsız etmektedir. İleride gelişecek olaylardan bu kararı alanlar sorumlu olacaktır. Bu karardan bir an önce vazgeçilmelidir” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Erdinç ve Saliha Fil, karardan vazgeçilmesi için hazırlanan dilekçeyi velilerin topladığı imzalarla birlikte Anamur Kaymakamlığı’na verdi.
Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhsin Bozdağ ise Akdeniz Postası’na yaptığı açıklamada, Cengiz Topel okulunun kapatılmasının söz konusu olmadığını belirterek, önümüzdeki eğitim öğretim yılında 4+4+4 eğitim sistemi uygulanacağı için bazı dönüştürmeler yapıldığını söyledi.
Bu kapsamda, Akdeniz, Fatih ve Şükrü Köymen okullarının ilkokul, Anamur, Vakıfbank Atatürk ve Cengiz Topel okullarının da ortaokula dönüştürüldüğünü ifade eden Bozdağ, Cengiz Topel’in İmam Hatip Ortaokulu olarak eğitim vereceğini belirtti.
Mersin Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kararı onayladığına dikkat çeken Bozdağ, Cengiz Topel’de eğitim gören ilkokul öğrencilerinin Akdeniz İlköğretim Okulu’na, ortaokul öğrencilerinin de Anamur İlköğretim Okulu’na devam edeceklerini kaydetti.nhrlyslbc008
nhrlyslbc009nhrlyslbc010nhrlyslbc011

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!