Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Fatih’te yıl sonu şenliği

28 Mayıs 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Fatih İlköğretim Okulu?nde yıl sonu şenliği düzenlendi.
Okul bahçesindeki etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdürü Hüsnü Öztürk, etkinlikte yaptığı konuşmada, çocukların ilköğretime hazırlanırken paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrendiklerini belirterek, ?Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür hale getirmektir? dedi.
Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek için onların gelişim özellikleri ve ihtiyaçlarının bilinmesi gerektiğini vurgulayan Öztürk, şunları söyledi:
?Okul öncesi eğitim, anne babanın yalnız başarabileceği bir konu olmaktan çıkmıştır. Ana kucağındaki yoğun ilgiden sonra ana okulu ortamı çocuk için dünyaya açılan bir penceredir. Bu dönemde verilen herşey onları yetişkinlik dönemlerine etkilemektedir. Geleceğe güvenle bakan çocuklar için çocuklarınızın ana sınıflarına kaydını yaptırınız.?
Daha sonra, okuldaki 4 ana sınıfında eğitim gören öğrenciler, öğretmenleri Ayten Çelik, Rabia Yılmaz, Nevruz Ertugan, Candan Aslan ve yardımcıları ile birlikte hazırladıkları dans gösterilerini sundular.
Beğeniyle izlenen etkinliğe yoğun ilgi gösteren veliler de çocuklarının bol bol fotoğrafını çekti.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar