GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

23 Nisan kutlandı

24 Nisan 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet meydanında çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan tören, şehir stadyumunda devam etti.
Kaymakam Cemil Aksak, Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Garnizon Komutanı Hv. Alb. Ekrem Kesikbaş, törene katılan vatandaşların ve okulların bayramını kutladı.
Milli Eğitim Müdürü M. Aziz Dağıstan, törende yaptığı konuşmada, Atatürk?ün ?Yalnız bir kuvvet vardır o da milli egenliktir? sözünü hatırlattıktan sonra ?Bizim yaşadığımız dönemlerde TBMM daima yıpratılmaya çalışıldı, yıpratıldı da. Zaman zaman muhtıralarla, zaman zaman darbelerle milletin hakimiyeti milleten alındı. TBMM milletin kalbidir, milletin temsilcileri milletin kendisidir. Gelişmiş ülkeler demokrasi nimetini nasıl kullanmışsa artık biz de öyle kullanacağız? dedi.
Dağıstan, vatandaşlara hitaben de şunları söyledi:
?Bu gün ülkemiz çok güzel yerlere doğru gitmektedir. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, iletişimde Allah?a hamdolsun çok iyi yerlere geldik. Yeter ki millete güvenelim, vekillerimize sahip çıkalım. Yanlış yapan olursa yine bize geleceklerini hatırlatalım.?
?Birliğimiz ve beraberliğimiz, özgürlüğe olan düşkünlüğümüzle, güzel bir geleceğin sizleri beklediğini unutmayın? diyerek öğrencilere seslenen Dağıstan, şöyle devam etti:
?Çok çalışmanız gerektiğini hiç unutmayınız. Devir teknoloji devri, proje üretme devri ve üreterek tüketme devri. Milli Eğitim Bakanlığı ve Hükümet olarak sizleri teknoloji ile buluşturduk, projelerle tanıştırdık. Şimdi hepiniz çok güzel bilgisayar kullanıyorsunuz. 2012 yılında liselilere, 2013-2014 yılında da en geç ortaokul öğrencilerimizi tablet bilgisayar ve akıllı tahtalarla buluşturacağız.?
Dağıstan, konuşmasının sonunda, ?Çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını en içten dileklerimle kutlar, Cenabı haktan 23 Nisanların hayırlara vesile olmasını diler, sevgi ve saygılar sunarım? dedi.
Törende, çeşitli yarışmalarda dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri verildi.
Bando eşliğinde tören geçişinin ardından Özel Anamur İlköğretim Okulu ve Halk Eğitimi Merkezi?nin dans gösterileri ve okulların ortaklaşa katılımla gerçekleştirdiği halk oyunu gösterileri sunuldu.
Fatih İlköğretim Okulu?nun jimnastik gösterileriyle tören sona erdi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar