Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

1 Mayıs?a davet

22 Nisan 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

 
?Anamur Emek Platformu?, 1 Mayıs Salı günü saat:13.00 da herkesi yeni Cumhuriyet meydanında 1 Mayısı kutlamaya davet ediyor.
Platform adına Eğitim-Sen ilçe merkezinde, Eğitim-Sen ilçe temsilcisi Mustafa Bakır?ın yaptığı basın açıklaması şöyle;
        ?Ülkemizde emekçilerin yeni sendika ve çalışma yasaları ile kazanılmış hakları ellerinden alınıyor. Bir tarafta iktidar grevi yasaklamada ısrar ederken, her türlü hak arama çabası ve mücadelesi baskı ve şiddetle durdurulmak isteniyor. Yoksullar daha fazla yoksullaşmakta, zenginler ile yoksullar arasındaki uçurum hızla büyümektedir. Tüketim ürünlerine her üç ayda bir %20 ye varan zamların yapıldığı bu dönemde, ezilen emekçilerin, yoksulların tepkisini göstermesi için bir Mayıs mitingleri büyük önem taşıyor. Bir Mayıslarda mutlaka meydanlarda olunmalıdır.
        Değerli emekçiler, emekten yana olanlar, AKP iktidarı döneminde eğitimden sağlığa, doğal çevre, kamusal alanlar hiç olmadığı kadar saldırı ve talan altındadır. Kapitalizmin daha fazla karı için denetimsiz, güvencesiz çalıştırılan, işçi cinayetlerinin hızla arttığı bu dönemde, gün seyirci kalıma günü değil, mücadele etme günüdür.
     1 Mayıs emeğin, onurun, sınıfın bayramıdır. Kapitalizme, onun Emperyalist sömürü sistemine karşı direnme, mücadele etme günüdür. Yoksulluğa, zamlara, zulme karşı durulmalıdır. Ortadoğu da Emperyalist müdahalelere, kirli savaş çığırtkanlıklarına karşı barış savunulmalıdır. Tüm çalışanların grevli toplu sözleşmeli sendikal hakları için, işsizliğe, yoksulluğa karşı 1 Mayıslarda meydanlarda olunmalıdır.
      İşçi sınıfının kimliğini koruması için kendi gücünün farkına varması gereklidir. Bu anlamı ile 1 Mayıs işçi sınıfının en örgütlü ve politik bayramı olmalıdır.
      1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günüdür. En geniş birlikteliği yaratarak Anamur Cumhuriyet Meydanında (Yeni) olacağız. Tüm emekçileri, emekten yana olanları 1 Mayıs İşçi Bayramını birlikte kutlamaya çağırıyoruz. 1 Mayıs meydanlarını ülkenin her yanında milyonların Özgürlük, Barış ve Adalet istediği Özgürlük meydanları yapacağız.
        Onun için 1 Mayıs Salı günü saat:12.00- 13.00 arası otogarda bir araya gelip 13.00 da otogardan Cumhuriyet Meydanına (Yeni) yürüyüşle başlayan 1 Mayıs kutlamasında sizlerinde yanımızda olacağınıza inanıyoruz.      YAŞASIN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI?
Anamur Emek Platformu üyeleri; Tez-Kop-İş sendikası, Eğitim-Sen, SES, BES, Anamur Kültür Derneği, İnşaat Mühendisleri odası, CHP Anamur ilçe örgütü, ÖDP Anamur ilçe örgütü ve CHP Gençlik kolları.
Basın toplantısına Fırın işçileri bir pide göndererek 1 Mayıs?ta meydana geleceklerinin mesajını verdiler.

1-mayis0011-mayis0021-mayis0031-mayis004

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler