GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Vergi Haftası başladı

28 Şubat 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Vergi Dairesi Müdürlüğü, 23. Vergi Haftası etkinliklerine başladı.
Sabah saatlerindeki çelenk töreni, yoğun yağış nedeniyle başka bir güne ertelenirken, etkinliklere Vergi Dairesi?nde düzenlenen kokteyl ile başlandı.
Kokteylde Kaymakam Cemil Aksak ve daire müdürleri ile memurlar ve hükümet konağına gelen vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.
Vergi Dairesi Müdürü Nakip Karakuş ve daire çalışanları daha sonra ziyaretlere başladılar. Ekip, ilk olarak Kaymakam Cemil Aksak?ı ziyaret etti.
Kaymakam Cemil Aksak, ziyarette yaptığı açıklamada, ?Devletin en önemli fonksiyonu vergidir. Vergi, devlet var olduğundan bu yana var olmuştur. Vergi, asayiş, eğitim ve sağlık kadar önemlidir. Devletin sağladığı kaliteli hizmetlerin en önemli kaynağı vergidir? dedi.
Vergi Dairesi Müdürü Nakip Karakuş da Vergi Haftası?nın vergi ile ilgili halkı bilinçlendirmek ve konuya mükellefler ile halkın duyarlılığını arttırmak amacı ile kutlandığını belirterek, hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerini söyledi.
Karakuş, özellikle okullardaki çalışmalara ağırlık verdiklerini ifade ederek, hafta boyunca ilçedeki çeşitli okullarda seminerler vereceklerini ve basın yoluyla bilinçlendirme çalışması yapacaklarını kaydetti.
Karakuş ve beraberindekiler, daha sonra Belediye Başkanı Mehmet Türeyi de ziyaret ettiler.
Başkan Türe, ziyarette yaptığı konuşmada, Devletin vatandaşlara kaliteli hizmet verebilmesi için vergilerin tam ve zamanında ödenmesi gerektiğini söyledi.
Türe, gelişmiş ülkelerde vergi suçlarının büyük bir suç olarak değerlendirildiğini belirterek, ?Ancak ülkemizde vergi kaçırıp bununla övünenler var. Ben, ülkemizde vergi suçunun yüz kızartıcı suç olarak değerlendirilmesini istiyorum? diye konuştu.
Vergi Dairesi Müdürü Nakip Karakuş ve ekibi, günün son ziyaretini de Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkerim Çilingir?e yaptı.
Vergi Haftası etkinlikleri Cuma gününe kadar devam edecek.rryk45lk5004

rryk45lk5005
rryk45lk5001rryk45lk5002rryk45lk5003rryk45lk5007rryk45lk5008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar