Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Velilere ‘Güvenli internet’ kullanma çağrısı

17 Ocak 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

tekalanÖzel Yıldırımhan Tekalan İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Eğilmez, gündemlerindeki en önemli konunun ?güvenli internet? olduğunu söyledi.
Eğilmez, Adanalı Ocakbaşı Restaurant?ta gazetecilerle yemekte bir araya geldi.
Eğitim camiasının ?güvenli internet?e önem vermesi gerektiğini ifade eden Eğilmez, ?Günümüzde internet kullanımı yoğunlaştı. Bu nedenle bizim okul olarak gündemimizdeki en önemli konu ?güvenli internet? konusudur. Çocuklarımız, bilginin bu kadar yaygın olduğu ve çabuk ulaşıldığı bir dünyada internete girdiklerinde istemeden de olsa zararlı içeriklerle karşılaşabiliyor. Bu içerikler çocuklarımızın sağlıklı gelişimini olumsuz etkileyebilir. Bu noktada onları korumak için hepimize görevler düşüyor? dedi.
Okuldaki teknolojik altyapıyı yenileyerek güvenli internete geçtiklerini anlatan Eğilmez, ?Okulda yaptığımız toplantılarla güvenli interneti velilere ve öğrencilerimize anlatıyoruz. Öğrencilerimizin zararlı içeriklerden korunması için velilerimiz de bu konuya olumlu yaklaşıyor. Güvenli internete geçenlerin sayısı her geçen gün artıyor? diye konuştu.
Basının da çocukların gelişiminde önemli bir yer edinen güvenli interneti teşvik etmesi gerektiğin belirten Eğilmez, ?Yerel basınımızın konuyu gündemde tutarak çocuklarımızın korunmasına katkı sağlayacağına inanıyorum? dedi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar