GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

CHP il ve ilçe örgütlerinden Kılıçdaroğlu?na destek

12 Ocak 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

chpCHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında başlatılan soruşturmaya tepki göstererek, “Baskılar, gözaltılar ve tutuklamalar bizleri yıldıramayacaktır” dedi.
CHP İl Başkanı Şanlı, Kültür Merkezi’nde yaptığı açıklamada Şanlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 9 Kasım 2011 günü Silivri’de tutuklu bulunan CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay’ı ziyareti sonrası gazetecilerin sorduğu sorulara yanıt verdiğini anımsattı.
Kılıçdaroğlu hakkında, verdiği yanıtlarda adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ettiği iddiasıyla Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Ali İşgören tarafından soruşturma başlatıldığını belirten Şanlı, dokunulmazlığının kaldırılması istemi ile de TBMM’ye fezleke gönderildiğini kaydetti.
Kılıçdaroğlu’nun o gün Silivri’de, “21. yüzyılın Türkiye’sinde bir toplama kampının bahçesindeyiz. Cezaevinde tutuklu bulunan gazeteciler, bilim in-sanları, araştırmacılar ve yazarların ortak paydası iktidara muhalif olmaktır. İktidara muhalif olmanın bedeli Silivri’de toplama kampında olmaktır. Bu bir demokrasi ayıbıdır. Bu Türkiye’ye yakışmıyor. Bu süreç AB ilerleme raporlarına giriyorsa, Meclis Başkanı şikayet ediyorsa, iktidarın bazı bakanları şikayet ediyorsa sormak lazım, bu süreci neden bitiremiyorsunuz” dediğini dile getiren Şanlı, genel başkanlarının bu ifadelerine aynen katıldıklarını vurguladı.
Kılıçdaroğlu ve CHP’li 135 milletvekilinin tamamının, dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istediklerine işaret eden Şanlı, “Dokunulmazlığı olmayan CHP Mersin İl Başkanı ve ilçe başkanları olarak bizler de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini aynen söylüyoruz. Silivri bir toplama kampıdır. İktidara muhalif olmanın bedeli Silivri’de toplama kampında tutuklu olmak değildir. Bilinmelidir ki, başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere milletvekillerimiz, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımız ile tüm CHP’lileri, Atatürkçüleri, yurtseverleri; yargıyı siyasallaştırarak oluşturduğunuz yandaş savcılarınız ve hakimleriniz ile korkutamayacaksınız. Yaptığınız baskılar, gözaltılar ve tutuklamalar bizleri yıldıramayacak, birleştirecektir. Özgürlük ve bağımsızlık mücadelemizi daha da güçlendirecektir” dedi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar