Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da bir hafta arayla iki hortum

10 Ocak 2012

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’da hortum ve sağanak yağış üreticileri vurdu. Bir hafta arayla meydana gelen iki hortum nedeniyle yaklaşık 60 dönümlük muz serasında hasar oluşurken, sağanak yağış nedeniyle bazı çilek seralarını da su bastı
Edinilen bilgiye göre, Fatih Mahallesi’nde dün sabah denizden gelen ikinci hortum, vatandaşlara panik yaşatırken, muz seralarında hasara neden oldu. Kısa sürede mahallenin arasından geçin hortumun etkisiyle bazı seraların büyük bölümü çökerken, bazı seraların da plastik örtüleri yırtıldı. Çöken seralardaki muzlar da telef oldu.
Bölgedeki bir serada bekçilik yapan Hüseyin Al, www.haberanamur.net?e yaptığı açıklamada, sabaha karşı büyük bir gürültü duyduklarını belirterek, ”Seralardan kopan parçaların bazıları evimin duvarına çarptı. Hortum geçene kadar korkudan dışarıya çıkamadık. Daha sonra çalıştığım seranın birinde büyük hasar olduğunu gördüm. Perişan bir haldeyiz. Ölen ya da yaralanan olmadığı için şanslıyız” diye konuştu.
Bu arada hortumun bölgedeki elektrik direklerini de yıkması nedeniyle elektrik dağıtım şirketi kopan hatların elektriğini kesti. Havanın düzelmesiyle ev ve seralara elektrik verilebilmesi için çalışma başlatılacağı öğrenildi.
SERALAR SİGORTASIZ
Anamur Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Niyazi Sarıoğlu, bölgede inceleme yaptıklarını söyledi. Birer hafta arayla meydana gelen iki hortumda yaklaşık 60 dönümlük seranın zarar gördüğünü ifade eden Sarıoğlu, seraların büyük bölümünün sigortasız olduğunu belirlediklerini ifade ederek, ?Seralardaki zararın karşılanabilmesi için sigortalı olması gerekiyor. Üreticilerimize devlet destekli tarım sigortası olan TARSİM Sigortası?nı yaptırmayı öneriyoruz. TARSİM sigortasında ?fırtına zararı? da poliçe kapsamında? diye konuştu.
ÇİLEK BAHÇELERİNİ DE SU BASTI
Öte yandan ilçede iki gündür etkili olan yağışlar nedeniyle bazı çilek bahçelerini de su bastı. Özellikle sahil kesimi ile Bozdoğan köyü civarında bulunan çilek bahçeleri aşırı yağışlar nedeniyle su altında kaldı.serasera1sera2

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar