GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Çekten dolayı hapis kalkıyor

06 Aralık 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

pha4efmk0061Güney Sahil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (GÜSSİAD) Başkanı Osman Mert, çekten dolayı verilecek hapis cezalarının kaldırılacağını bildirdi.
Mert, Akdeniz Postası?na yaptığı açıklamada, GÜSSİAD olarak uzun zamandır üzerinde durdukları ve bu konuda taleplerini yineledikleri yasa taslağının Ocak?ta meclisten geçerek yürürlüğe gireceğini kaydetti.
Yasa sayesinde cezaevlerindeki 8 bin esnafın tahliye olacağını ifade eden Mert, şunları söyledi:
?Bu yasa büyük bir hukuksuzluğu engellemiş olacak. Avrupa’da çekten dolayı hapislik zâten yok! Bu yasayı hangi akla hizmet maksadiyle koymuşlar ve acaba Türkiye’deki dev güçler ekonomilerini daha da güçlendirmek için mi yapmışlardı bunu bilemiyoruz. Ama bu yanlış uygulamanın sona erecek olması bizleri sevindirdi.?
Ekonomiye yönelik düzenlemelerin bu yasa ile sınırlı kalmamasını ve  buna ev eşyası hacizlerinin kaldırılmasının da eklenmesi gerektiğini ifade eden Mert, ?Binlerce ailenin dağılmasına neden olan ev eşyası hacizinin kaldırılmasını istiyoruz. Ayrıca taahhüd ihlallerinden dolayı hapislikler de kaldırılsın. Yarının Türkiyesi böyle çağdışı uygulamalarla insan haklarını ihlâl etmesin? şeklinde konuştu.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar