POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

CHP?den davetiye tepkisi

18 Kasım 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

pha4ef008Cumhuriyet Halk Partisi Anamur İlçe Başkanı Gökçin Yalçın, 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni davetiyesinin özensiz hazırlandığını belirterek, davetiyenin A4 kağıdına yazılıp fotokopi ile çoğaltılarak dağıtılmasına sert tepki gösterdi.
Gökçin, yaptığı yazılı açıklamada, Meclis Başkanı Cemil Çiçek?i sert ifadelerle eleştirdi.
Yalçın, şunları kaydetti:
?Türkiye Cumhuriyeti?nin en önemli kurumu olarak kabul ettiğimiz, Milletin Meclisi?nin Başkanı Cemil Çiçek imzasıyla hazırlanan, 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni davetiyesini A4 kağıda yazarak, fotokopi ile çoğaltma ve faksla duyuru özensizliğini şiddetle kınıyoruz.
Buna karşılık, aynı meclis başkanı Padişah 1. Abdülmecid’i  anma programı için ipek kağıda yaldızlı ve turalı, devletin kim bilir kaç lirasına mal olan özel davetiyeler hazırlatarak, Atatürk’e göstermedikleri özeni Cumhuriyet düşmanlarına göstermiştir.
Bu, meclis başkanı ile içinden geldiği partisinin gerçek özlem ve ideolojilerini apaçık ortaya koymaktadır. Artık eskisi gibi takiye yada gizleme gereği duymadıkları gerçek düşünceleri; Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i bitirip, saltanatı geri döndürme çabasıdır.
Ancak Meclis Başkanı ve onun ideolojisinde olanlar şunu bilmelidirler; Atatürk o meclisi kurmasaydı  hepiniz şimdi milletvekili değil uşak olacaktınız. Maaşını halkın vergilerinden alan Meclis Başkanı Cemil Çiçeği ve bu davranışı destekleyen karanlık zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Onlar özen göstermese de Atatürk ve İlkeleri ilelebet yaşayacak ve ışığımız olacaktır.?

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar