Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da tefecilik soruşturması

18 Kasım 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

pha4ef009Anamur?da tefecilik yaptığı iddia edilen bir kişinin evinde ele geçirilen borç senetlerinde imzası bulunan 11 kişiden birinin şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatıldı.
Edinilen bilgiye göre, Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı?nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında ifade veren H.B. (33) isimli şahıs, M.A. (67) adlı şahsın tefecilik yaptığını öne sürerek şikayetçi oldu.
Polisin şüpheli M.A.?nın evinde yaptığı aramada, 11 kişi adına düzenlenmiş 46 adet borç senedi, 4 adet boş senet, 1 adet alacağının olmadığını gösteren tutanak ve şüpheliye ait banka hesap cüzdanları ile 10 bin 710 lira nakit para ele geçirildi.
Senetlerde imzası bulunanlardan 10 kişi verdikleri ifadelerde, aldıkları borca karşılık senetleri imzaladıklarını ve M.A.?nın kendilerine faizli para vermediğini beyan ettiler.
Müştekilerden L.Ç. (47) ise şüpheliden faizli para aldığını, senetleri kendi rızası ile imzaladığını ancak maddi durumunun kötü olmasından dolayı ödeyemediğini ve senedin halen şüphelide olduğunu belirterek, davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etti.
Bu şikayet üzerine başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar