Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Avrupalı öğretmenleri ağırlıyorlar

26 Ekim 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Vakıfbank Atatürk İlköğretim Okulu 24-28 Ekim tarihlerinde, Avrupa’dan 7 ülke temsilcisi öğretmenleri Anamur’da ağırlıyor.
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Dairesi Başkanlığının yürütmekte olduğu, Eğitim ve Kültür Ortaklığı Projesi olan Hayat Boyu Öğrenme Programı COMENIUS  2011-2013 teklif çağrısı kapsamında, VB  Atatürk İlköğretim okulunun  hazırladığı TRECON (The Real Colors Of Nature) (Doğanın Gerçek Renkleri) projesi, Türkiye’den başvuran  1800 proje içinde koordinatör ülke olarak ilk 100 proje için-de yer alarak kabul edilmiştir.
Vakıfbank Atatürk İlköğretim okulunun koordinatörlüğünde 7 Avrupa ülkesinden (İngiltere, Almanya, İtalya, İspanya, Macaristan Polonya ve Letonya) okul temsilcisi öğretmenler Anamur’a gelerek okulun 15 kişilik Comenius ekibi öğretmenleriyle projeyi başlattılar.
Vakıfbank Atatürk İlköğretim Okulu Comenius Ekibi başkanı ve Okul Müdür V. Ahmet Yaşar Yalçın’ın verdiği bilgiye göre 2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar sürecek TRECON  projesi ile; küresel ısınma ve çevre kirliliğine dikkat çekilecek. Doğanın değişen renkleri, temiz hava, temiz deniz, organik yiyecekler ve yeşil orman bilinçlendirmeleri yapılacak. Proje kapsamında Azıtepe mevkiinde bir TRECON Avrupa Kültür Ormanı oluşturulacak. Okul incelemeleriyle eğitim anlayışı ve kültür etkileşimi, yöresel tanıtımlar ve turistik geziler gerçekleştirilecek.
2011-2013 tarihleri arasında 7 Avrupa ülkesinde aynı etkinlikler yapılarak bozulan doğal dengeye, çevre kirliliğine, nesli tükenmekte olan canlılara (Anamur için karetta karetta deniz kaplumbağalarına) dikkat çekilecek. Bu tarihler arasında toplam 15 öğretmen 7 Avrupa ülkesine giderek aynı etkinliklerin orada yapılmasını koordine edecekler.
Proje kapsamında 27 Ekim saat 10.45′te okuldan Cumhuriyet Anıtına kadar bir yürüyüş yapılacağı da belirtilerek bütün vatandaşlar davet edildi.photodmlg001

photodmlg002photodmlg003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin