Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Genç ve Kadın Girişimci kurullarının üye sayısı arttırıldı

24 Eylül 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

photoey005Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Başkanı Abdulkerim Çilingir, TOBB İl Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler kurullarının yeniden düzenlendiğini belirterek, bu kapsamda ANTSO?nun üye sayısının da artacağını bildirdi.
Çilingir, yaptığı yazılı açıklamada, Koordinatör oda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerine devam edecek olan TOBB İl Genç Girişimciler ve TOBB İl Kadın Girişimciler kurullarının toplam üye sayılarının 282?ye,  bu kurullarda yer alacak Anamur Ticaret ve Sanayi Odası üye kontenjanın da 21′e çıkarıldığını kaydetti.
Çilingir, ayrıca, kurulların üyeleri arasından seçecekleri İcra Komitelerinin de 17?şer kişiden oluşacağını belirterek, şu bilgileri verdi:
?Yeni düzenlemeye göre oluşturulacak olan kurullara üye olacak genç ve kadın girişimcilerin “Ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası” olması, genç girişimcilerin 18 yaşından gün almış, 40 yaşından ise gün almamış olması gerekmektedir.
Ayrıca, ilde bulunan bir fakülte, yüksekokul ya da enstitüde, girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri veya öğretim üyeleri ile toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de Odamız kontenjanının yüzde yirmisi oranında kurul üyesi olmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.?
Konu ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru formlarına www.gencgirisimciler. org.tr ile www.kadingirisimciler. org.tr web sitelerinden ulaşılabileceğini belirten Çilingir, şöyle devam etti:
?Başvuru formları en geç 30 Eylül 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulduktan sonra çıktısı alınarak Anamur Ticaret ve Sanayi Odamıza teslim edilecektir. Odamız Yönetim Kurulunca uygun görülen başvurular ”TOBB GGK ve KGK Üye Kayıt Sistemi ”ne girilmek üzere Koordinatör Oda Mersin Ticaret ve Sanayi Odasına gönderilecektir.
Odamız kontenjanından yukarıda belirtilen şartlar dahilinde kurullara üye olmak isteyenlere önemle duyurulur.?

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar