Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bozdoğan?da İlköğretim Haftası kutlaması

23 Eylül 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Bozdoğan Köyü Mamure İlköğretim Okulu’nda İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.
Okul Müdürü Eren Esabil Başbağ, törende yaptığı konuşmada, İlköğretim Haftası’nın çağdaş eğimin gerçeklerinin konuşulduğu, ilköğretimin öneminin, kişiye ve topluma sağladığı yararların anlatıldığı bir hafta olduğunu belirterek, ”Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek için bilginin temelini ilköğretimde atıyoruz. Kişilerin kendisine, aile ve çevresine yararlı olmaları ancak eğitimle mümkün olacaktır” diye konuştu.
Kaymakam Cemil Aksak da öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, ?Süleyman amcanız sizlerin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için okulunuzun güzelleşmesine katkı sağladı.
İleride başarılı olup para kazandığınız da bugünleri hatırlayıp sizler de eğitime destek veriniz? diye konuştu.
Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından okula yaptığı katkılar nedeniyle işadamı Süleyman Fazlıoğlu’na plaket verildi. Anasınıfı öğrencileri de çiçek vererek ve ellerindeki pankartlarla Fazlıoğlu’na teşekkür ettiler.
Törene Kaymakam Cemil Aksak, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhsin Bozdağ ve Recep Çıkıt, köy muhtarı Abdulgaffar Şen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.photoe003

photoe002photoe004photoe005photoe006photoe007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar