GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Rektör Tayyar Şen?den Anamur?a ziyaret

23 Eylül 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. D. Tayyar Şen, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkerim Çilingir’i ziyaret etti. Şen, Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi ziyaretinde yaptığı açıklamada, Toros Üniversitesi’nin geleceğin iş gücünü yerel ve küresel sorunlara duyarlı kılarak, yurt içinde ve yurt dışında aranan mezunlar olarak yetiştirmeyi amaçladığını söyledi.
Geçtiğimiz yıl 58 öğrenci kaydederek eğitim-öğretime başladıklarını belirten Şen, ”Bu yıl da 153 öğrencimizin kaydını yaptık. Çoğunluğu ODTÜ’den gelen 58 akademisyen ile eğitimimizi sürdürüyoruz” dedi.
Vakıf üniversitelerinin paralı okullar olarak bilindiğini belirten Şen, ?Ancak üniversitemizdeki öğrencilerin yüzde 50?ye yakını burslu olarak okumaktadır. Burslu öğrenci kontenjanlarımızı doldururken de bölgemizdeki başarılı öğrencilere öncelik vereceğiz. Bu bölgeden ülkesine, milletine hizmette bulunacak öğrenci yetiştirmeyi arzuluyoruz? şeklinde konuştu.
Kent üniversitesi olma anlayışıyla belediyelerin de ortak olacağı çok sayıda sosyal, bilimsel ve çevre projeleri geliştirdiklerini ifade eden Şen, ”Bunun yanı sıra belediyeler ve diğer resmi kurumların Çukurova Kalkınma Ajansı’na sunacağı projelere danışmanlık da yapıyoruz. Böylelikle bölgesel kalkınmaya da katkı sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Mehmet Türe de Toros Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını belirterek, ”Bazı projelerimizde sizlerle birlikte çalışabileceğimizi düşünüyorum. Üniversitemize elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.
Ziyarette, iki kurumun Anamur sahilinde yapay resif oluşturmak amacıyla proje yapması konusunda fikir birliğine varıldı.
Prof. Dr. D. Tayyar Şen, daha sonra Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Başkanı Abdülkerim Çilingir?i de ziyaret etti.
Ziyarette üniversitenin ekonomi alanındaki çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretlere Toros Üniversitesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Aşkın ve işadamı Ali Ülkü de katıldı.photoe012

photoe013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar