Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Emniyet, dolandırıcılığa karşı uyardı

12 Ağustos 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

fotdt334002Anamur İlçe Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu, son günlerde Anamur?da kendilerini yetkili emniyet veya adliye mensubu olarak tanıtarak telefonla dolandırıcılık yapmaya çalışan kişilere karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.
Tuğluoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde terör örgütü PKK’nın eylemlerini fırsat bilerek, unvan kullanmak suretiyle dolandırıcılık yapamaya çalışanlar olduğunu belirterek, şunları kaydetti: ?Bu kişiler, iletişim cihazlarını kullanarak seçtikleri vatandaşla iletişime geçiyor. Kendisini sözde Emniyet veya Adliye Personeli Komiser, Başkomiser, Savcı v.b gibi tanıtıyor. Özellikle, son 3-4 gün içerisin-de Anamur’ da bulunan vatandaşlarımızın ev ve iş telefonları aranarak Anamur hedef seçilmiş ve bu kişiler Anamur’a dadanmışlardır.  Anamur da yaşayan bazı vatandaşlarımızla irtibata geçen bu kişiler, “Adınıza bankalarda hesap açılmış ve bu hesaplarla bir suç örgütüne para aktarılıyor, bu şahısları yakalayabilmemiz için bize yardımcı olabilir misiniz” diyerek vatandaşlarımızı ikna etmeye çalışmaktadır.
Vatandaşlarımıza verilen hesap numarasına para havale yapmalarını, isteyen bu kişiler “Bu suçu işleyen kişileri parayı çekerken suçüstü yakalayacağız” veya “Şu an bankada bulunan paranız risk altında ve her an terör örgütü tarafından hesabınızdan çekilme ihtimaline karşı paranızı güvence altına alabilmemiz için vereceğimiz hesap numarasına paranızı yatırın ve 1 saat sonra paranızı Cumhuriyet Savcılığından alabilirsiniz, kimseye söylemeyin telefonunuzu dinliyoruz ” demek suretiyle bankaya yönlendirilen mağdurları dolandırmaya çalışmaktadır. ?
Tuğluoğlu, kendilerini yine benzer şekilde tanıtarak, vatandaşlara telefon hatlarının terör örgü-tünce kullanıldığını söyleyen kişilerin kontör dolandırıcılığı yapmaya çalıştığına da dikkat çekerek, şöyle devam etti:
?Anamur halkının bu tür insanlara itibar etme-melerini ve bu tür olaylarla karşılaştıkları zaman en yakın güvenlik güçlerine Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü veya İlçe Jandarma Komutanlığına 155-156) veya 814 1 012  nolu telefonu arayarak müracaat etmelerini önemle bildiririz.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar